Güneş Enerjisi Sistemleri

Güneş Enerjisi Sistemleri

Dünya genelinde ve ülkemizde, güneş enerjisinden elektrik üretimi payı hızla artmaktadır. Ülkemiz, yerel enerji kaynaklarının artan kullanımı, verimli ve çevre dostu enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması ve toplam elektrik üretiminde yenilenebilir enerji kaynaklarının payının artırılması gibi hedefleri benimsemiştir. MARS ENERJİ olarak, hızla büyüyen güneş enerjisi sektöründe yer almak isteyen yatırımcılara ve güneş enerjisinden elektrik ihtiyacını karşılamak isteyen kişi ve kuruluşlara anahtar teslim projeler sunuyoruz. Müşterilerimiz için projelerin tüm yönetimini ve sorumluluğunu üstlenerek daha şeffaf ve erişilebilir bir çalışma alanı oluşturuyoruz.

 

Güneş Enerjisi sektöründe uzman mühendis ve tekniker kadromuzla, Lisanslı veya Lisanssız Elektrik Üretimi Yönetmelikleri ve ilgili mevzuatlar kapsamlarında, güneşten elektrik üretimi projelerinin hayata geçirilme sürecinde vermiş olduğumuz hizmetler;

 

  1. Arazi Geliştirme

Yatırımcı için mevcut arsa veya çatı yüzeyinde en uygun konseptin belirlenmesi ve ideal fonksiyonun planlanması.

 

  1. Fizibilite Raporu

Projeye ilişkin tüm teknik ve finansal analizlerin yapıldığı fizibilite raporunun hazırlanması. Bu rapor aynı zamanda bankalar tarafından kredi değerlendirme süreçlerinde de talep edilebilmektedir.

 

  1. Resmi İzinler ve Onaylar

Resmî kurum ve kuruluşlar ile izin ve onay sürecinin yürütülmesi

 

  1. Sorumlu Elektrik Dağıtım Şirketi İşlemleri

Projeyi gerçekleştireceğimiz bölgenin sorumlu olduğu elektrik dağıtım şirketi ile teknik izinler sürecinin yürütülmesi

 

  1. TEDAŞ Projelerinin Onayının Alınması

T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Proje Onay ve izin süreçlerine başlanması; istenen standartlara uygun teknik projelerin hazırlanması

 

  1. İnşaata Hazırlık

Santral sahasının inşaat ve montaj aşamasına uygun hale getirilmesi.

 

  1. Anahtar Teslim Kurulum (EPC)

Proje için en uygun teknolojideki ürün tedariki, lojistik, depolama, inşaat ve tüm kurulum aşamalarının tamamlanması. Sistemin tamamen test edilerek yatırımcıya kullanıma hazır bir şekilde sunulması.

 

  1. İşletme ve Bakım Hizmetleri

Yatırımcının isteğine göre, güneş enerjisiyle elektrik üretim tesisinin işletme ve bakım sorumluluğunun üstlenilmesi.

 

  1. İzleme ve Raporlama

İşletme döneminde şebeke kalitesinin ölçülmesi, potansiyel hataların ve sorunların raporlanması ve çözüm süreçlerinin yönetimi.